Shape House

MODULINIAI NAMELIAI: MODERNŪS BŪSTAI, PAGAL JŪSŲ POREIKIUS

Moduliniai nameliai tampa vis populiaresniu nuosavo būsto pasirinkimu. Kurį laiką skandinavų pamėgti moduliniai nameliai Lietuvoje buvo vertinami gana negatyviai. Tačiau kiekvienais metais, vis auganti modulinių namelių paklausa rodo, kad tautiečiai pradeda vis labiau vertinti šių pastatų privalumus. Kyla klausimas, kuo moduliniai nameliai tokie ypatingi? Šiame straipsnyje, mūsų komandos ekspertai, pasidalins pagrindinėmis įžvalgomis apie modulinius namelius ir jų statybos ypatumus.

KAS TAI ?

Moduliniai nameliai, tai fabrike pagamintos sekcijos, kurios pristatomos į statybvietę ir ten sumontuojamos. Moduliniai nameliai nėra mobilūs namai. Jie yra tinkami gyvenimui visais metų laikais, nes statomi ant pamatų ir yra garantuojamas jų stabilumas ir patvarumas.
moduliniai nameliai kas tai

KAM JIE GALI BŪTI PRITAIKOMI?

Toks pastatas gali būti naudojamas kaip vasarnamis, sodo namelis ar namas, taip pat ir ūkinės paskirties pastatas, kavinė, medicinos punktas ir t.t. Modulinis namelis gali būti mažas, tik vieno kambario arba didelis, kuriame gali gyventi šeima.

STATYBA

Moduliniai nameliai yra projektuojami pagal kiekvieno kliento poreikius. Specialistai modulius gamina fabrike ir vėliau pristato juos į statybos vietą. Ten namelis yra sumontuojamas, o vėliau atliekama galutinė apdaila.

Paprastai, moduliniai nameliai yra pagaminami per 2-3 mėnesius, o montavimas užtrunka iki kelių dienų. Taip yra todėl, nes gamyba vyksta fabrike ir gamybos proceso laiko neįtakoja įvairios gamtos sąlygos. Be abejo, tikslus namo pastatymo laikas priklauso nuo pasirinkto būsto dydžio.

NAMO PERKĖLIMAS

Jūsų modulinis namas yra pritaikytas besikeičiančiam gyvenimui. Jį lengvai galima padidinti pridedant papildomą modulį, taip pat sumažinti. Be to, jeigu nusprendžiate pakeisti gyvenamąją vietą, namą galite perkelti kitur.

PRIVALUMAI

EKOLOGIŠKUMAS

Modulinėje statyboje susidaro dvigubai mažiau atliekų, nei statant tradicinius būstus. Kadangi, moduliniai nameliai yra statomi uždaruose fabrikuose, gamintojai dažniausiai perdirba arba pakartotinai naudoja medžiagų likučius. Moduliniai nameliai gali būti pagaminti taip, kad jų poveikis aplinkai būtų kuo mažesnis.

MINIMALUS MONTAVIMAS

Modulinių namelių montavimui yra reikalingi tik paruošti nesudėtingos konstrukcijos pamatai. Dažniausiai jie paruošiami iš įsukamų sraigtinių polių arba betoninių plytelių, kad moduliai tvirtai stovėtų.

IŠSKIRTINIS DIZAINAS

Moduliniai nameliai yra gaminami pagal kiekvieno kliento poreikius. Tai reiškia, kad galite patys išsirinkti modulio dydį, formą bei vidinę apdailą. SHAPE HOUSE komandoje dirba atsakingi ir ilgametę patirtį turintys specialistai, kurie stengiasi, kad visi moduliniai nameliai būtų gaminami pagal jų klientų lūkesčius.

PRAKTIŠKUMAS

Moduliniai nameliai yra projektuojami taip, kad būtų praktiški ir patogūs. Viskas ko reikia namo savininkui, telpa mažesniame plote. Taip pat, moduliniai nameliai yra pigesni už tradicinius būstus, todėl tai puikus pasirinkimas tiems kurie nori sutaupyti ir mėgsta minimalistinį gyvenimo būdą. Dar vienas praktiškas aspektas, kad visą modulinio namo statybą prisiima viena įmonė. Tai reiškia, kad jums nereikės rūpintis statybininkų, apdailininkų, dizainerių paieškomis.

ILGAAMŽIŠKUMAS

Modulinių namelių konstrukcijos atitinka aukščiausios kokybės standartus. Konstrukcijos yra atsparios drėgmei, šalčiui, ir kitoms sudėtingoms oro sąlygoms. Modulinius namelius sudarantys moduliai yra suprojektuoti taip, kad atlaikytų perkėlimus į kitas vietas.
ilgaamžiški moduliniai namai

ENERGIJOS TAUPYMAS

Dėl itin griežtų statybų reikalavimų, moduliniai nameliai paprastai pasižymi dideliu energijos efektyvumu. Jie yra labai sandarūs, o tai padeda sumažinti namo vėsinimo ir šildymo išlaidas. SHAPE HOUSE komanda gali suprojektuoti ir pagaminti A++ energetinės klasės modulinius gyvenamuosius namus.

TRŪKUMAI

      1. Vietos paieška

Norint pastatyti modulinį namelį, jums reikia rasti laisvą sklypą. Tačiau kai kuriose gyvenamosiose vietose yra apribojimai, kurie nurodo, kokio tipo pastatus galima statyti. Prieš įsigydami modulinį namą, išsiaiškinkite visus svarbiausius aspektus apie vietą, kurioje planuojate statyti modulinį namelį. 

      2. Gabaritų ribotumas

Vienas iš modulinių namelių trūkumų yra tas, kad išplanavimą ir dydį lemia modulių matmenys, kurie ribojami dėl transportavimo.

      3. Namo kaina

Nors moduliniai nameliai yra pigesni už tradicinius būstus, visgi galutinė kaina priklauso nuo kelių aspektų: pastato konfigūracijos, išplanavimo, apdailos ir kitų veiksnių.

Į KĄ REIKIA ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS ŽEMĖS SKLYPĄ?

 1. Įvertinkite, ar prieiga prie modulinio namo bus patogi transporto priemonėms ir žmonėms. Rinkitės sklypą, į kurį veda keliai, kuriais patogu važiuoti automobiliams.
 2. Jeigu planuojate prie namo statyti sandėliuką, pavėsinę arba garažą, įvertinkite skypo dydį, ir kaip jame komponuosis visi pastatai.

Į KĄ REIKIA ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS MODULINĮ NAMĄ?

 1. Atkreipkite dėmesį į dizaino galimybes. Ieškokite modulinių namų gamintojo, kuris siūlo plačias dizaino pasirinkimo galimybes.
 2. Išsiaiškinkite, kokie modulinio namo pristatymo ir montavimo terminai. Įsitikinkite, kad gamintojas turi patirties statant ir įrengiant namus jūsų vietovėje ir turi patikimą montavimo komandą. Taip pat, sužinokite, kokią garantiją suteikia gamintojas. Svarbu, kad ji apimtų ne tik namo statybą bet ir montavimo procesą.
 3. Statybvietės paruošimas. Prieš perkant modulinį namą, įsitikinkite, kad jūsų sklypas yra tinkamai paruoštas: įrengti pamatai, užtikrintas būsimo vandens ir elektros tiekimas į namą ir t.t.
 4. Išsiaiškinkite, kokias medžiagas naudoja jūsų būsimo modulinio namo gamintojai. Medžiagos turi būti ilgaamžiškos ir aukščiausios kokybės. Tai užtikrins namo patvarumą ir efektyvų energijos taupymą. 
moduliniai nameliai į ką reikia atkreipti dėmesį

AR REIKIA STATYBŲ LEIDIMO?

Jeigu planuojate statyti modulinį namą sodų bendrijoje, arba gyvenamųjų pastatų rajone, didesniems nei 80 kv. m. moduliniams namams, reikalingas statybų leidimas. Jeigu jūsų modulinis namas yra mažesnis nei 80 kv. m., statybos leidimo jam nereikia.

Pasitikrinti, ar konkretus žemės sklypas patenka į teritorijų, kuriose privalomas statybų leidimas ribas, galite naudojantis:

 1. Regionų geoinformacinės aplinkos ,,Regia“ žemėlapiais (https://www.regia.lt/lt/).
 2. Erdvinės informacijos portalo žemėlapiais (https://www.geoportal.lt/geoportal/).

Norint gauti statybos leidimą, reikia turėti:

 • Sklypo nuosavybės dokumentus.
 • Bendraturčių sutikimus vykdyti statybas.
 • Ne senesnę nei trejų metų topografinę nuotrauką, kuri atitinka esamą sklypo situaciją.

Leidimą statyti naują būstą ir kitus su statybų sektoriumi susijusius leidimus, išduoda gyvenamosios savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas.

Dėl statybų leidimo taip pat galite konsultuotis su savo modulinio namo architektu.

PIRKIMAS IŠSIMOKĖTINAI

Jeigu svajojate apie modulinį namą, tačiau neturite sukaupę pakankamai pajamų arba negalite mokėti visos sumos iš karto, turime jums gerų žinių. Bigbank teikia finansavimo paslaugą modulinių namų įsigijimui, nuo 70 € iki 20000 €. Įsigiję paskolą, ją galėsite grąžinti lygiomis dalimis, išsimokėtinai, per 6-96 mėn. laiko tarpą. Tai puikus sprendimo būdas, nes jums nereikia jokio pradinio įnašo, o prekę ar paslaugą gaunate iš karto!

Daugiau, apie paskolos sąlygas ir kitą svarbią informaciją galite skaityti čia.

MODULINIS AR TRADICINIS NAMAS?

Visgi, nėra teisingo atsakymo, kokio tipo namas yra geriausias. Jeigu norite greitai persikelti į savo naujus namus, geriausia yra rinktis modulinį būstą. Tradicinis namas gali būti statomas daugiau nei metus, taip pat jame reikia įrengti apdailą, kuri užtrunka. O modulinio namo statyba ir montavimas užtrunka iki 4 mėnesių. Taip pat, moduliniai nameliai labiausiai tinka modernumą ir naujoves mėgstantiems žmonėms. Viskas priklauso tik nuo jūsų norų ir lūkesčių.

Taigi, pristatėme jums svarbiausią informaciją apie modulinius namelius ir jų statybos ypatumus. Jeigu svajojate apie modernų modulinį namelį, mūsų SHAPE HOUSE komandoje dirba profesionalūs specialistai, kurie gali pasirūpinti jūsų modulinio namelio statyba ir montavimu. Kreipkitės į mus ir kartu aptarsime jūsų lūkesčius!