Shape House

MEDINĖS STOGO SANTVAROS. SVARBIAUSI ASPEKTAI IR DIDŽIAUSI PRANAŠUMAI

KAS TAI YRA?

Kaip žinia, stogo konstrukcijos yra vienos iš svarbiausių statomo namo ar pastato dalių. Tie, kurie yra susidūrę su stogo dengimu, tikriausiai girdėjo sąvoką medinės stogo santvaros. Kyla klausimas, kuo juos ypatingos? Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai pasidalins įžvalgomis apie medinių santvarų gamybą, montavimą bei pagrindinius privalumus.
Medinės stogo santvaros – tai konstrukcijos gaminamos kontroliuojamoje gamyklos aplinkoje, ir tarpusavyje sujungiamos specialiomis plieno dantytomis plokštelėmis. Santvaros yra universaliai pritaikomos statant įvairios paskirties pastatus – individualius namus, komercinius, gamybinius, visuomeninius pastatus ir kt.

PROJEKTAVIMAS

Projektavimui naudojame naujausias technologijas. Mūsų santvaros suprojektuotos naudojant „Pamir“ programinę įrangą, kuri užtikrina, kad kiekvienas santvaros elementas būtų tiksliai apskaičiuotas ir optimizuotas siekiant maksimalaus stiprumo ir ilgaamžiškumo. Palyginti su įprastais stogais, mes paprastai galime sutaupyti iki 40 proc. medienos projektuodami ir gamindami santvarinę stogo konstrukciją.
santvaru projektavimas

GAMYBA

Medinės stogo santvaros gaminamos pramoniniu būdu, jų elementai iš aukštos kokybės kalibruotos, graduotos medienos tarpusavyje sujungiami dantytomis plieno plokštelėmis. Proceso metu, naudojamas didelės jėgos presas iš abiejų pusių sujungia santvarų elementus į vieną standų vienetą, kuris atlaiko apskaičiuotas apkrovas. Medinės stogo santvaros supjaunamos pažangiomis „Hundegger SC3“ staklėmis, kurios leidžia maksimaliai sutaupyti medžiagas ir supjauti detales milimetrų tikslumu. Gamyboje naudojamos sertifikuotos „Mitek“ gamintojo dantytos plieno plokštelės. O jungimui su medžio detalėmis naudojamas „Randek“ hidraulins presas.

MONTAVIMAS

Kadangi santvaros gaminamos gamykloje, jas galima pagaminti greičiau ir efektyviau nei atliekant stogo konstrukcijų montavimo darbus statybvietėje, o tai gali pagreitinti bendrą statybos procesą. Be to, kadangi santvaros jau yra iš anksto supjautos ir išmatuotos, jas galima sumontuoti greičiau, sunaudojant mažiau darbo nei tradicinė statyba vietoje. Medinių stogo santvarų montavimas yra lengvas ir greitas. Medinės stogo santvaros būna aiškiai sužymimos, tad pagal pateiktus brėžinius, jas lengva sumontuoti. Be abejo, santvarų montavimo darbus gali pasiūlyti ir santvaras pagaminusi įmonė.

KOKIAM STOGUI LABIAUSIAI TINKA?

Medinės stogo santvaros tinka gyvenamiesiems namams, garažams ir kitiems namų ūkio pastatams.
Gamybiniams pastatams. Pavyzdžiui, dideliems gamybiniams cechams, ūkininkų fermoms, sandėliams ir t.t.
Rekonstruojamam pastatui. Kai namas yra rekonstruojamas, labai svarbu kad į jį nepatektų lietus, sniegas. Medinės stogo santvaros yra sumontuojamos per kelias dienas, todėl tai yra puikus sprendimas tiems, kurie rekonstruoja savo namus.

NUO KO PRIKLAUSO MEDINIŲ STOGŲ SANTVARŲ KAINA?

 • Stogo tipo (vienšlaitis, dvišlaitis ir t.t.).
 • Stogo dangos pasirinkimo.
 • Reikalingo medienos santvarų ilgio.

PRIVALUMAI

EKONOMIŠKUMAS

Medinės stogo santvaros yra ekonomiškesnės už statybos objekte surenkamas medines konstrukcijas. Naudojant santvaras susidaro mažai atliekų, o tai naudinga gamtai. Be to, mediena yra vienintelė atsinaujinanti statybinė medžiaga

ergonomiškos santvaros

EFEKTYVUS ENERGIJOS TAUPYMAS

Medinės stogo santvaros dėl savo natūralios struktūros pasižymi geresnėmis šilumos laidumo savybėmis nei metalas, todėl iš medienos pagamintiems namams šildyti ar vėsinti reikia mažiau energijos.

STIPRUMAS IR PATVARUMAS

Kaip statybinė medžiaga, mediena yra patvarus sprendimas. Ji puikiai išlaiko savo svorį, todėl kai kurių pastatų projektuose galima įrengti didesnes erdves su mažiau atramų.

ŽEMAS TRIUKŠMO LYGIS

Mediena ne atspindi, o sugeria garsą. Medinės stogo santvaros gali padėti sumažinti skleidžiamo triukšmo lygį.

ESTETIŠKUMAS IR ĮVAIROVĖ

Medinių santvarų tipų ir dydžių įvairovė leidžia eksperimentuoti su pastato išdėstymu. Medinės stogo santvaros gali būti net iki 35 metrų ilgio, todėl jų pritaikymo galimybės yra tikrai nemažos. Kiekvienas klientas gali susikurti savo svajonių estetišką vaizdą. Nepamirškite, kad stogas yra jūsų būsto vizitinė kortelė. Jeigu siekiate estetiškumo, ir modernaus dizaino, rekomenduojame rinktis medines stogo santvaras. 

GREITAS MONTAVIMAS

Medinės stogo santvaros, 3-4 žmonių komandos gali būti sumontuojamos per kelias dienas.

darbuotojas montuoja santvaras

TARNAUJA ILGUS METUS

Mediena yra natūrali medžiaga, kuri gali tarnauti daugiau nei 100 metų. Todėl, medinės stogo santvaros yra puiki investicija, kuri gali ateityje padėti sutaupyti.

MAŽIAU KLAIDŲ

Projektuojant ir gaminant stogo konstrukcijas gamykloje, sumažėja klaidų tikimybė. Medinės stogo santvaros elementai yra pjaunami kompiuterio valdomomis pjovimo staklėmis.

PATOGUS TRANSPORTAVIMAS​

Santvaros iškart po pagaminimo yra pristatomos į statybvietę ir pagal galimybę, gali būti sumontuojamos tiesiai į projektinę vietą. Tai sumažina kėlimo mechanizmų kaštus.

santvaru gabenimas

STOGO SANTVAROS AR TRADICINĖS STOGO KONSTRUKCIJOS?

Su gegnėmis konstruojamas tradicinis stogas yra labiausiai žinomas stogo dengimo būdas. Gegnė – statybinė konstrukcija, laikanti vienšlaitį arba dvišlaitį stogą. Stogo danga tvirtinama prie grebėstų arba lentų pakloto, padėtų ant gegnių.

TRADICINIS STOGAS JUMS TIKS JEIGU:

 • Turite daug laiko stogo konstrukcijų statybai.
 • Turite savo iš anksto paruoštą medieną.
 • Turite pažįstamą, patikimą stogdengį.

TRADICINĖS STOGO KONSTRUKCIJOS TRŪKUMAI

 • Tradicinis stogas galutiniame rezultate yra brangesnis už medines stogo santvaras.
 • Montavimo laikas. Tradicinio stogo konstrukcijų montavimas užtrunka 1-2 mėnesius, kai santvarų montavimas užtrunka 2-3 dienas.
 • Reikalinga profesionalų komanda. Tradicinio stogo statymui reikalingi profesionalūs dailidės ir stogdengiai, kurie gerai išmano savo darbą, o jų darbas daug kainuoja.  Tuo tarpu medines stogo santvaras gali sumontuoti statybinių konstrukcijų montuotojai.
 • Stogo gegnės reikalauja mažiausiai du kartus daugiau medienos, nei medinės stogo santvaros. O tai nėra naudingai gamtai ir padidėja taršumas.

Visgi, nėra teisingo atsakymo, kuris stogo dengimo būdas yra geresnis. Naujos statybos gyvenamųjų namų stogai dažniausiai yra statomi naudojant medines stogo santvaras, nes tai yra modernus ir ekonomiškas būdas. Tačiau kai kurie žmonės labiau pasitiki tradiciniais stogų dengimo būdais ir savo stogus dengia tradiciniu būdu. Viskas priklauso, nuo jūsų norų ir lūkesčių.

 

          Į KĄ TURĖTUMĖTE ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS MEDINES STOGO SANTVARAS?

 1. Kokybė ir kaina. Rinkitės gamintojus, kurie siūlo tik aukščiausios kokybės medienos santvaras. Be abejo, natūralu, kad norisi sutaupyti, tačiau dažnai pigiausios santvaros nebūna pačios geriausios kokybės. Geriausia yra investuoti, ir džiaugtis kokybišku stogu ilgus metus. Mes gaminame stogo santvaras pagal Jūsų turimą projektą arba galime suprojektoti santvaras Jūsų būsto projektui nuo nulio. Galime pasidžiaugti tuo, kad santvaros pas mus yra supjaunamos pažangiomis „Hundegger SC3“ staklėmis, kurios leidžia maksimaliai sutaupyti medžiagas ir supjauti detales milimetrų tikslumu.
 2. Tinkamai atlikti matavimai. Kai santvaros bus pradėtos gaminti, jau nebegalėsite keisti matmenų. Prieš užsakant medines stogo santvaras, labai svarbu tinkamai išsimatuoti stogą. Be abejo, kai stogo santvaros jau yra pagamintos, jas suprojektuoti yra labai lengva. Jos būna aiškiai sužymimos, tad pagal pateiktus surinkimo brėžinius galite be vargo susimontuoti stogą ir patys.
 3. Ženklinimas. Rinkitės medines santvaras, kurios yra sertifikuotos, o gamintojai išduoda kokybę įrodančius dokumentus. Mūsų įmonėje gaminamos santvaros turi  kokybę įrodančią dokumentaciją – CE ženklinimą, gaminio eksploatacinių savybių deklaraciją. Mes esame sertifikuoti santvarų gamyboje pagal tarptautinį EN14250:2010 standartą. 

Taigi, pristatėme jums pagrindinius aspektus, apie medines stogo santvaras. Jeigu ieškote kokybiškų ir CE sertifikuotų stogo konstrukcijų, mūsų komandoje dirba atestuoti projektuotojai, sertifikuoti santvarų surinkėjai, kurie profesionaliai išpjauna, pagamina ir pristato medines stogo santvaras į jūsų statybvietę. Susisiekime!